WAŻNA WYGRANA Z ODRĄ!

W 19 kolejce Sprotavia odniosła czwarte zwycięstwo na własnym stadionie. Tym razem w pokonanym polu pozostała Odra Bytom Odrzański. W meczu drużyn bezpośrednio zagrożonych spadkiem z IV ligi Sprotavia okazała się lepsza o jedną bramkę i dzięki temu opuszcza ostatnie miejsce w tabeli. Jedyna bramka padła w 22 minucie po samobójczym strzale zawodnika Odry Borowieckiego. Pierwsza połowa toczyła sie pod lekkie dyktando Sprotavii.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu gości którzy mieli przewagę w polu. Zwłaszcza ostatnie 20 minut w których Odra postawiła wszystkie siły żeby wyrównać. W 85 minucie goście mieli kapitalna okazję, Sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza Sali na napastniku gości Lobodzie. Karny to jednak jeszcze nie gol. Tym razem ta piłkarska prawda sprawdziła się. Zawodnik Odry podszedł do piłki i ku rozpaczy swoich kolegów nie trafił w bramkę!

W ten sposób Sprotavia zdobywa swoje pierwsze trzy punkty w rundzie rewanżowej. Styl nie był dobry ,ale liczą się punkty. W kolejnych meczach trzeba będzie również punktować aby realnie myśleć o pozostaniu w IV lidze. Kolejny mecz w Przylepie gdzie zdecydowanym faworytem jest TS Przylep. Jakieś punkty zdobyte w Przylepie będą sporą niespodzianką.