PORAŻKA PO WALCE. TS PRZYLEP 3:2 (0:1) SPROTAVIA

IV liga, 20. kolejka: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Sprotavia Szprotawa 3:2 (0:1)
0:1 Piotr Dykta 32’
1:1 Tobiasz Samek 47’
2:1 Patryk Jasiak 63’
3:1 Krzysztof Marczak 65’
3:2 Bartosz Tkacz 69’

Składy drużyn:
TS Masterchem Przylep  P. Król – Hadaś (82’ Siejek), S. Król (46’ K. Marczak), Łyczko, Dzikowicz, Siebert (72’ Piwowarski), Bartczak, Zawistowski, Jasiak, Samek, Jurkiewicz (58’ Popielecki) – J. Marczak, Lubin, Chojnacki.
Sprotavia Szprotawa: Sala – Uche, Dykta, Moczała (86’ Dribczak), Olejniczak, Czekurłan, Gawron (84’ Czarnecki), Sucharek, Kondrat, Tkacz, Sobolewski (81’ Domański) – Pietrzykowski, Augustyniak, Jarosz.

W dzisiejszym meczu Sprotavia przegrała w Przylepie 2:3. Po pierwszej połowie Sprotavia niespodziewanie prowadziła z faworytem 1:0 bo bramce obrońcy Piotra Dykty w 30 minucie meczu. Gospodarze wyrównali w 47 minucie z rzutu wolnego. Do 63 minuty utrzymywał się remis 1:1. Właśnie w tej minucie gospodarze objęli prowadzenie 2:1. Kolejna bramka dla gospodarzy padła 3 minuty później. Kilka minut później Sprotavia zdołała odpowiedzieć bramką Tkacza ale mimo wielu prób wyrównać już niestety nie udało się.

Po tym meczu drużyna gospodarzy na swoim boisku wygrała więc już 7 mecz zanotowala 2 remisy i tylko jedną porażkę (bramki 23:8). W tym kontekście Sprotavia zagrała dobry mecz i napsuła sporo krwi pewnym siebie gospodarzom..

Niestety jednak kolejny mecz kończy się porażką Sprotavii która spada znowu na ostatnie miejsce w tabeli. Sensacyjny wynik padł w Kożuchowie ,gdzie Korona pokonała Falubaz 2:1 i była to pierwsza porażka zielonogórzan w tych rozgrywkach. Inne drużyny z dołu tabeli zdobywały punkty (Odra 1, Arka 3, Lubuszanin 1) i niestety strata punktowa do drużyn nas wyprzedających  powiększa się. W kolejnym meczu Sprotavia zagra u sobie z Syreną Zbąszynek i będzie to kolejny mecz z kategorii "o życie".