REMIS Z LUBSKIEM

W koilejnym meczu rozegranym na własnym stadionie Sprotavii nie udało się wygrać. Tym razem punktami Sprotavia musiała podzielić się z zagrożoną spadkiem ekipą Budowlanych Lubsko. W meczu nie zagrał najskuteczniejszy zawodnik Sprotavii Bartosz Olejniczak, który w dalszym ciągu jest niezdolny do gry. Było to widać na boisku. Gospodarze mieli przewagę w polu i kreowali grę. Jednak pod bramką Lubska brakowałao wykończenia. Niespodziewanie dla widzów to Budowlani objęli prowadzenie. Po ładnym prostopadłym podaniu z głebi pola Bondarenko wyszedł sam na sam z Korotyszewskim , który wybiegł z bramki próbując skrócić kąt. Zawodnik Budowlanych wykazał się jednak sprytem i przelobował bramkarza Sprotavii. Po tej bramce Sprotavia próbowała wyrównać wynik meczu jednak do końca I połowy ta sztuka się nie udała.

Po zmianie stron Sprotavia w dalszym ciągu dążyła do strzelenia bramki. Sztuka ta udała się w 58 minucie. Sprytne dośrodkowanie za plecy obrońców gości z rzutu wolnego Sucharka wykorzystał Gawron który z 6 metrów pokonał Kowalskiego. Po tej bramce mecz był wyrównany. Goście bardziej niż do tej pory atakowali bramkę Sprotavii. Na posterunku jednak był Korotyszewski, który nie dał się zaskoczyć. W końcówce meczu drużynę z Lubska przed porażką wybronił wspaniałą interwencją bramkarz Kowalski. Bardzo dobry strzał głową Weryszki końcami palców wybił bramkarz. Strzelec i kibice Sprotavii złapali się za głowy bo widzieli tę piłkę w bramce.

Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów, gdyż mimo przewagi w polu Sprotavii Budowlani byli w tym dniu równorzędnym rywalem. W ataku Sprotavia była nieskuteczna i nawet wprowadzenie Nowickiego i Uche niewiele zmieniło. Kolejny mecz ligowy już w sobotę 7.04 w Bytomiu Odrz. Odra broni się przed spadkiem i będzie chciała ten mecz za wszelką cene wygrać. Cel Sprotavii na ten mecz to wywiezienie z tego wyjazdu przynajmniej remisu.

31.03.2018 r. IV Liga.

ZU Zachód Sprotavia : Budowlani Lubsko.

1 : 1 (0 : 1)

Bramki: 21' Michał Bondarenko - Budowlani.
58' Łukasz Gawron - Sprotavia.

Skkład Sprotavia:kap. br. Marcin Korotyszewski, .Kamil Rudak, Piotr Czarnecki , Piotr Dykta, Michał Sucharek, Łukasz Gawron, Jędrzej Kononowicz, Kamil Mikita(46'Adrian Weryszko), Jakub Poterała(70'Kacper Nowicki), Maciej Brzeźniak(80' Sebastian Stankiewicz ), Mariusz Ekiert(60'Kalu Uche).
Rezerwa: br.Adrian Sala, Wojciech Dawidowicz, Tomasz Czekurłan.
Trener: Mieczysław Sobczak.

Sędziowali :Bartosz Rudkowski - główny .
Bartosz Migdałek, Jacek Łyś - asystenci