PRO JUNIOR SYSTEM RÓWNIEŻ W IV LIDZE!

Zarząd PZPN zdecydował, że od nowego sezonu Pro Junior System będzie obwiązywał w IV lidze. Przypomnijmy, że w maju zdecydowano również o włączeniu do PJS III ligi. Decyzja o włączeniu IV ligi do ogólnopolskiego Pro Junior System zapadła podczas sobotniego posiedzeniu zarządu PZPN. Poinformował o tym Andrzej Padewski, szef DolZPN, a jednocześnie członek zarządu PZPN.

Znane są już pierwsze zasady finansowania PJS w IV lidze. W każdym województwie do podziału będzie 100 tys. zł. Klub, który wygra klasyfikację w swoim województwie otrzyma 35 tys. zł, a kolejne dostaną: 2 – 25 tys.; 3 – 20 tys.; 4 – 15 tys.; 5 – 5 tys. zł. W sumie PZPN przeznaczy więc na to 1,6 mln zł.

Przypomnijmy, że w maju zdecydowano, że od nowego sezonu Pro Junior System nie będzie obowiązywał w ekstraklasie. Pieniądze te zostaną przeznaczone na III ligę. Na każdą grupę zostaną przekazane środki pieniężne w wysokości miliona złotych. Zespół, który zwycięży otrzyma od PZPN 400 tysięcy złotych. Od nowego sezonu PJS będzie więc obowiązywał w I, II, III oraz IV lidze, a kluby będą zbierały punkty za występy młodzieżowców i wychowanków.