PORAŻKA 1:2 Z DRZONKOWIANKĄ. RELACJA TV. SPROTAVIA CZERWONA LATARNIĄ TABELI.

W dniu dzisiejszym Sprotavia doznała kolejnej porażki. Tym razem minimalnie lepsza okazała się Drzonkowianka Racula. Mimo porażki Sprotavia zagrała dobry mecz. JUż w 2 minucie w doskonałej okazji był Zięba jednak jego strzał odbił bramkarz z Raculi. 60 sekund pózniej Gospodarze zdobyli bramkę po błedzie bramkarza Sprotavii. w 21 minucie świetna akcja Zięby o Uche i ten drugi z zimną krwia pokonuje bramkarza Drzonkowianki. Pod koniec pierwszej połowy kolejną świetną okazję miał Zięba. Dostał prostopadłą piłkę ładnie wyczekał bramkarza i oddał mocny strzał. Niestety ku rozpaczy kibiców piłka wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy odbiła się na lini i wyszła w pole. Kilka minut póżniej najlepszy na boisku Uche również groźnie strzelał a bramkarz z Raculi udanie interweniował. Do przerwy wynik był remisowy.

W 48 minucie Sprotavia powinna prowadzić dobre podanie Kondrata dostał na 6 metrze Kalu Uche ale wyśmienicie jego strzał wybronił nogami bramkarz z Raculi. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było w 59 minucie gdy Drzonkowianka wychodzi na prowadzenie. Ostatnie 30 minut to przewaga Sprotavii. W ostatnim kwadransie Sprotavia przycisnęła mocniej i powinna wyrównać jednak strzał jednego z zawodników z 5 metrów do niemal pustej bramki przechodzi obok słupka. W doliczonym czasie Drzonkowianka miała karnego ale zawodnik z Raculi nie trafił w bramkę. Jeżeli nie wykorzystuje się kilku doskonałych sytuacji to meczu nie można wygrać ani nawet zremisować. Niestety tak też się stało w tym meczu. Sprotavia miała w tym meczu zdecydowanie więcej sytuacji od gospodarzy jednak w kilku sytuacjach pod bramką gospodarzy Sprotavia fatalnie pudłowała lub nadzwyczajnie interweniował bramkarz. Z przebiegu meczu bardziej sprawiedliwy byłby remis. Po tej pechowej porażce Sprotavia spadła na ostatnie miejsce w tabeli. W następną sobotę Sprotavia zagra u siebie z liderem Arką Nowa Sól. W tym meczu o poprawienie dorobku punktowego będzie niezwykle trudno. Dodatkowym smaczkiem będzie fakt że gości prowadzi były trener Sprotavii Mieczysław Sobczak a także fakt że w Arce gra obecnie kilku piłkarzy którzy do niedawna grali s Sprotavii.  CAŁY mecz Sprotavii z Drzonkowianką można obejrzeć tutaj:: https://www.facebook.com/330771453666259/videos/2510072652386885/?__xts__[0]=68.ARDjdUE7eEPCDPHQYGrXEg_xoWoQjM8ux8AK5iBg47HvUkpcLZzM4N9SpZ2HUCgFBqwLBTO7lsZ20-eAgem9o6mVk3abFBYDtIFNwFY5SMidN9E7R_O4I2SZsaR-B-v8Gk8na4iVIyRqadA4dZuk60UUISQSb0iFdk_jp5ukyFUBB5utGNPyqcsEt0VkT4Qr2LaGaCcwr-uHcIKAGPcgeo9X3hbF1We3yKDblELx3uoU61Ro7lHVV2KvFBfyPEGv1Is0z3yVfLHRkwDQP-irAzFL4hunIjY80hF-A2Nssw0kHO6VEO1aUTk6L12kAMXQre3DRefXm2lJJAa2FEsDHTQ-RbN8JR25e3GB9_IejVZ4So4l09uqBtj2616Hpjp4ipn323ouqBrUOX_S1TdW3uLF3oJnGCCa1P35Q2ncXzgS3-W7T5Z5QJz_EbP_GNwJX4p9MJmsjIMBzEVVUmU6q0LN7r7WbfjawakDYKs8mYDI94JMkyuNZxs8OlLVco3qbI9fcmeoic7R2P6QcDI&__xts__[1]=68.ARBueQW3t7vUyr6jfoDWcUgrrqkeHoS5iMssKW0q2ylC4pkc858GjNIZCj1Co6Pm3EsLuJec2z0JeSPQss9Yg4X2O6rs3mZHqGW1ZjAapTStUuQGHTe5qzrNfSn0ahkzkuGhYBSPgL-PZkTRMq_w-FM4s3aJLvQ-yJDNsFaLlAd8jKHBT0MhdY9BMcMcwYGBnUM2yTp4_sh_MHfYPDgJC3bgZXAWns9eSEtGaPl7GcIn6yzHQeSLVdgPtSkMPbc0Bncv_EhwSdcL4dZ7oYd0noxpwXSD9XBtkGHuUBnM-lIwmhlWQ_OLT3Nv0s9QVhe1Av30ZWlOIUBJSh21bOIjkAjziEEdXsntDF0&hc_ref=ARSkEgH4t3mBVBVPGRs_EeVfLFsqhP6GNQ8RDYoA6Soj82pTWoYlassUH_Kr0-W1mHo&__tn__=kC-R