ZWYCIĘSTWO Z WARTĄ! SPROTAVIA PEWNA UTRZYMANIA!

W dzieisjszym meczu Sprotavia pokonała lidera rozgrywek Wartę Gorzów 3:0( 0:0) Ten wynik zapewnia Sprotavii utrzymanie w IV lidze niezależnie od wyników w innych ligach i w ostatniej kolejce IV ligi!!! Dwie Bramki dla Sprotavii strzelił Kalu Uche. Był to udany rewanż za odpadnięcie z PP po rzutach karnych. Ostatniego karnego w tamtym meczu nie wykorzystał własnie Uche. Tym razem strzelił dwie bramki i na pewno w dużym stopniu odkuł się za tamtą sytuację. Był to najlepszy mecz Sprotavii na własnym boisku rozegrany w tym sezonie.

Prawie cały mecz toczył sie przy padającym deszczu któremu towarzyszyły naprzemiennie błyskawice i grzmoty. I połowa była wyrównanym widowiskiem. Żadnej ze stron nie udało się wypracować 100% sytuacji. Wynik remisowy był sprawiedliwy, ale to Sprotavii bardziej zależało na zwyciestwie.  W II połowie Sprotavia zagrała zdecydowaniej w ataku. Na efekty nielicznie zgromadzeni widzowie nie czekali długo. Najpierw w 54 min w zamieszaniu podbramkowym któryś z zawodników wbił piłkę do siatki Warty. W 64 minucie kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Uche. Bramkarz Warty nie miał szans na obronę tego strzału, który wylądował pod poprzeczką. W 71 minucie kolejną swoją bramkę strzelił Uche. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wpadło prosto na głowę Nigeryjczyka, który skierował piłkę tuż przy prawym słupku bramkarza Warty. Do końca meczu mimo lekkiej przewagi Warty bramki już nie padły. Sprotavia zwyciężyła na swoim boisku dopiero drugi raz w tym sezonie. Było to jednak bardzo ważne zwycięstwo z trudnym rywalem, który w przyszłym sezonie zgra już w III lidze. BRAWO!!!

W dniu dzisiejszym Stilon Gorzów zremisował w Bielsku ze Stalą 1:1 (był bardzo bliski utrzymania po tej kolejce jednak stracił bramkę w ostatniej minucie meczu) . Inne drużyny z dołu tabeli tęż pogubiły punkty i sytuacja Stilonu przed ostatnią kolejką jest dużo lepsza. Przyczynił się do tego niespodziewanie Falubaz Zielona Góra który wygrał 4:3 w doliczonym czasie z rezerwami Górnika Zabrze przegrywając do 85 min 1:3! Najprawdopodobniej to rezerwy Górnika nie zdołają uchronić się przed degradacją. Drużyna z Gorzowa zagra w ostatniej kolejce u siebie z rezerwami Miedzi.. Inne drużyny zagrożone spadkiem Pniówek (zagra w Zielonej Górze) i rezerwy Górnika Zabrze ( zagraja w Zdzieszowicach)  wydają się dużo bliżej spadku od gorzowian. Jeżeli Stilon się utrzyma w III lidze to z IV ligi lubuskiej spadną tylko Budowlani Lubsko i Piast Karnin.