START IV LIGI !!! ZAP SYRENA NA POCZĄTEK.

Jutro o 18 w Zbąszynku Sprotavia rozpocznie IV ligowe zmagania w sezonie 2016/2017. Tegoroczne rozgrywki będą bardzo trudne. Do IV ligi spadły dobre drużyny takie jak Stilon Gorzów, Formacja Port 2000 Mostki, Ilanka Rzepin, Piast Karnin i Budowlani Lubsko. Zwłaszcza pierwsze dwa wymienione kluby powalczą w tym sezonie o awans do III ligi. W Gorzowie jest to główny cel na ten sezon i wydaje się że każde inne rozstrzygniecię niz awans Stilonu byłoby dużą niespodzanką.

Pierwszy przeciwnik Sprotavii jest bardzo trudny. Zespół ze Zbąszynka okazał się najlepszy w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. ZAP Syrena przed obecnym sezonem wzmocnił się kilkoma zawodnikami. Największe wzmocnienie to Adrian Kręc skuteczny napastnik który przyszedł z Dębu Przybyszów. Duże wzmocnienie to obrońca Marcin Iwan z Formacji Port 2000 Mostki. Największe osłabienie to odejście Gracjana Lewickiego do Falubazu Zielona Góra. Oprócz dobrego składu na uwagę zasługuje bardzo ładny odnowiony obiekt z bardzo dobrze utrzymaną murawą na który przychodzi dużo kibiców. W poprzedniej rundzie wysokie porażki w Zbąszynku ponosiły uznane firmy takie jak Arka Nowa Sól czy Promień Żary.

Sprotavia do nowego sezony przystępuje z nowym/starym trenerem Mieczysławem Sobczakiem który po roku przerwy wrócił z Korony Kożuchów (awans do IV ligi). Wraz z trenerem ten sam kierunek obrali dobrze znani i cenieni w Szprotawie bramkarz Marcin Korotyszewski i bramkostrzelny w poprzednim sezonie Mariusz Ekiert. Do Sprotavii przychodzą również z Falubazu Zielona Góra Brzeźniak (wychowanek Sprotavii), Haraś, Sucharek. Ze Sprotavii odchodzą natomiast ważni zawodnicy z poprzedniego sezonu bramkarz Chyła , trener/obrońca Jasiński, bardzo dobry na wiosnę pomocnik Maciej Kononowicz a także najskuteczniejszy napastnik Marek Wolak (12 bramek).

W sobotnim meczu faworytem jest niewątpliwie drużyna za Zbąszynka. Remis zostanie uznany przez kibiców Sprotavii za wynik pozytywny.