SPROTAVIA W 1/4 PP!

W meczu 1/8 Pucharu Polski na szczeblu okręgowym Sprotavia pokonała IV ligową Spójnię Osno Lub 2:0.

Obie druzyny przystąpiły w tym meczu z chęcią awansu do kolejnej rundy. Sprotavia wystąpiła w nieco zmienionym składzie w porówaniu do ostatniego ligowego boju z Lubskiem. W 7 minucie na uderzenie z 25 metrów zdecydował się zawodni Sprotavii Kamil Mikita. Mocne soczyste uderzenie zatrzymało się dopiero w siatce bramki Spójni. Bramka była bardzo ładna ale wydaje się że drobny błąd popełnił bramkarz gości który mógł lepiej interweniować. Mecz był ciekawy i żywy. Obie drużyny próbowały zdobyć bramki. Do przerwy trwała wyrównana walka jednak rezultat się już nie zmienił.

Po przerwie Spójnia próbowała wyrównać jednak to Sprotavii udaje się powiększyć prowadzenie. W 66 minuice meczu faulowany przed polem karnym był Uche. Do piłki podszedł Sucharek i płaskim strzałem obok muru podwyższył prowadzenie Sprotavii, Goście nie mieli już nic do stracenia. Smielej zaatakowali jednak w tym dniu obrona Sprotavii nie dała się pokonać mimo że napastnik gości Szczeciński kilka razy groźnie strzelał. Na ostatnie 10 minut wszedł po raz pierwszy w rundzie wiosennej najlepszy strzelec Sprotavii Bartosz Olejniczak i zaprezentował się poprawnie. W końcówce meczu Spójnia atakowała a Sprotavia kontrowała gości. Wynik jednak się już nie zmienił i to gospodarze zagrają w kolejnej rundzie gdzie przeciwnikiem będzie Pogoń Świebodzin. Sprotavia zaprezentowała się poprawnie co jest dobrym prognostykiem przed kolejnym bardzo ważnym meczem w Bytomiu Odrz Goscie z Ośna Lubuskiego zagrali całkiem niezły mecz ale zabrakło im skuteczności i zdecydowania pod bramką Sprotavii i dlatego to Sprotavia zagra dalej w PP.

4.04.2018 r PUCHAR POLSKI.

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Lubuskiego ZPN.

ZU Zachód Sprotavia : Spójnia Ośno Lubuskie.

2 : 0 (1 : 0)

Bramki : 7' Kamil Mikita, 66'Michał Sucharek.

Skład Sprotavia:
br.Adrian Sala, kap.Kamil Rudak (65' Łukasz Gawron), Kamil Mikita(65'Mariusz Ekiert), Wojciech Dawidowicz(66'Piotr Czarnecki), Piotr Dykta, Jędrzej Kononowicz(80'Bartosz Olejniczak), Maciej Brzeźniak, Michał Sucharek, Jakub Poterała, Kacper Nowicki, Sebastian Stankiewicz(55'Kalu Uche).
Rezerwa:br.Marcin Korotyszewski, Tomasz Czekurłan .
Trener:Mieczysław Sobczak.
Kier.drużyny :Stanisław Rajkiewicz.
Masażysta:Jan Jaszczyszyn .

Sędziowali: Paweł Niewiadomski - główny.
Robert Mazurkiewicz, Mateusz Koza - asystenci.
PSK Świebodzin.

Za nami wszystkie spotkania 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu woj. lubuskiego. Poniżej komplet rezultatów.
AMATOR BOBROWNIKI - TS MASTERCHEM PRZYLEP 1:6
BŁĘKITNI OŁOBOK - MTS POGOŃ ŚWIEBODZIN 0:2
CZARNI BROWAR WITNICA - TĘCZA-HOMANIT KROSNO ODRZAŃSKIE 3:2
PIAST IŁOWA - WARTA GORZÓW 1:2
SPROTAVIA SZPROTAWA - SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE 2:0
UKS "CZARNI" ŻAGAŃ - STEINPOL-ILANKA RZEPIN 1:3
LUBUSZANIN DREZDENKO - KORONA KOŻUCHÓW 3:0 (walkower)
ORZEŁ MIĘDZYRZECZ - KS FALUBAZ ZIELONA GÓRA 1:2 (mecz rozegrany 3 marca 2018)