SPROTAVIA 0:4 (0:2) DĄB PRZYBYSZÓW

W dniu dzisiejszym Sprotavia przegrała z Dębem Przybyszów 0:4. Na inaugurację rundy stawiła się spora grupa kibiców Sprotavii. Na budynku klubowym pojawiła się natomiast nowa elektroniczna tablica wyników. Nie przyniosła jednak ona szczęscia Sprotavii.

W pierwszej połowie goście posiadali przewagę. Efektem jej przewagi była bramka zdobyta w 10 minucie meczu. Podanie z głębi pola wykorzystał napastnik gości wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem Salą. Na 2:0 goście podwyższyli w doliczonym czasie gry po błędzie obrony.

Druga połowa była podobna do pierwszej, Dąb miał przewagę a Sprotavia mimo ambitnej gry nie potrafiła stworzyć sobie żadnych okazji na zdobycie bramek. Na 3:0 Goście podwyższyli w 55 minucie meczu. To oznaczało że jest już wiadomo kto zdobędzie komplet punktów w tym meczu. Ostateczny wynik to 4:0 dla Dębu choć goście przy lepszej skuteczności mogli zdobyć jeszcze co najmniej 2 bramki.

Niestety nie udało się zdobyć żadnych punktów i Sprotavia nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Inne drużyny z dołu tabeli też prezentują słaby poziom i jest szansa je dogonić. Warunkiem jest jednak dobra gra której dzisiaj zabrakło. Za tydzień arcytrudny wyjazdowy mecz z Czarnymi Witnica.

Skład Sprotavia : br. Adrian Sala, Piotr Czarnecki, Piotr Dykta, Jędrzej Kononowicz, Kamil Gawron (65'Michał Sucharek), Patryk Moczała (85'Jakub Domański ), Bartosz Tkacz (65'Bartosz Olejniczak ), Karol Kondrat, Aksel Augustyniak (65'Tomasz Dribczak ), Kalu Uche (85'Dawid Sobolewski), Maciej Brzeźniak.
Rezerwa: br. Lukasz Pietrzykowski, Tomasz Czekurłan.
Trener : Michał Sucharek.