SPARING: SPROTAVIA 5:2 LECH SULECHÓW. MIŁY GEST NASZEGO KLUBU.

22.02.2019 r
SPARING.

ZU Zachód Sprotavia : Lech Sulechów

5 : 2 (2 : 0)

Bramki :⚽⚽⚽Bartosz Olejniczak
⚽Kalu Uche
⚽Karol Konrad

W kolejnym meczu sparingowym Sprotavia podejmowała Lecha Sulechów. Druzyna z Sulechowa występuje dzisiaj w zielonogórskiej klasie okręgowej. Sprotavia wygrywa ten mecz 5:2 a hattrickiem popisuje sie Bartosz Olejniczak. Kolejną bramkę w meczach sparingowych dołożył również Kalu Uche. Wielkie brawa dla trenera i zawodników.

Ważniejsze niż sam mecz było chyba jednak to co działo się przed jego rozpoczęciem. Otóż trener Sprotavii Michał Sucharek przekazał pomoc finansową zebraną przez szprotawski klub na rzecz zawodnika Lecha który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Zawodnik z Sulechowa Nikodem Prządka musi poruszać się na wózku a na jego rehabilitacje potrzebne są spore środki finansowe. Trzymamy kciuki za zdrowie zawodnika z Sulechowa.

Klub z Sulechowa docenił ten gest i zamieścił na facebookowym profilu komentarz:

"Przed rozpoczęciem meczu towarzyskiego, doszło do sytuacji bez precedensu. Otóż w naszej szatni zawitał trener naszych rywali Pan Michał Sucharek. Szkoleniowiec przekazał na ręce v-ce prezesa klubu kopertę zawierającą środki zebrane przez Sprotavię na rzecz leczenia i rehabilitacji Nikodema Prządki. Trudno opisać słowami jak wielkie i otwarte serca drzemią w zawodnikach, trenerach oraz działaczach czwartoligowca. W imieniu całej naszej piłkarskiej społeczności dziękujemy za solidarność jaką się wykazaliście, życzymy zrealizowania założonego celu na ten sezon oraz żywimy nadzieję, że nadejdzie czas, kiedy nasze kluby staną naprzeciw siebie nie w meczu towarzyskim a w lidze. RZECZ JASNA W IV LIDZE!!! "