PORAŻKA W OŚNIE. UTRZYMANIE IV LIGI NIEPEWNE!

W sobotę Sprotavia udała się na mecz do Osna Lubuskiego z miejscową Spójnią Osno. Gospodarze po stracie trenera Burzawy w lidze spisywali się slabo i zadowmowili się w dolnych rejonach tabeli. W meczu ze Sprotavią wygrai jednak pewnie 3:0. Ten wynik sprawił że Spojnia traci do Sprotavii tyko 1 punkt.

Przed tą kolejką wydawało się że z ligi spadną tylko wyraźnie najsłabsze Budowlani Lubsko i Piast Karnin. Tymczasem z II ligi spadł na boisku MKS Kluczbork. Spadlł do III ligi lubuskiej tym samym powodując że z III igi spadnie do IV o jedna drużyna więcej. Do tej pory do naszej IV ligi spadał Falubaz Zielona Góra. Tymczasem fatalna seria występów Stilonu Gorzów i ostatnia kompromitująca porażka u siebie z outsiderem Polonia Głubczyce powoduje że gorzowski klub jest bardzo poważnie zagrożony spadkiem do naszej grupy IV ligi. Ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i dwa trudne mecze do rozegrania. Jeżeli nie wygra przynajmniej raz może wylądować na miejscu spadkowym. Wtedy z lubukiej IV ligi spadnie dodatkowy zespół z 14 miejsca. Na tym miejscu jest obecnie Odra Bytom Odrzański i ma stratę tylko trzech punktów do Sprotavii. Szprotawian czeka jeszcze mecz u siebie w sobotę z liderem Wartą Gorzów i wyjazd do Kożuchowa. Należałoby więc wygrać co najmniej jeden mecz aby nie dać się wyprzedzić Odrze (lepszy stosunek bezpośrednich meczów). Czarny scenariusz spadku Sprotavii jest mało realny, ale na dzień dzisiejszy możliwy, dlatego w najbliższym meczu trzeba zdobyć jakieś punkty.