IV LIGA UTRZYMANA!!!!!

W dzisiejszym meczu Sprotavia pokonała w Santoku miejscową Kasztelanię aż 5:0. W innych meczach padły również dobre(spodziewane) wyniki. W Zbąszynku przegrał Promień aż 0:3. W tym samym stosunku uległa u siebie Tęcza Krosno Odrz z Lubuszaninem. Przegrała również Odra 1:2 w  Zielonej Górze. Zwycięstwo Sprotavii w dzisiejszym meczu oznacza że nawet przy najczarniejszym scenariuszu rozstrzygnięć w III lidze (spadek wszystkich lubuskich drużyn) Sprotavia zajmie nie gorsze niż 10 miejsce w tabeli! Przy dwóch ewentualnych porażkach Sprotavii w ostatnich dwóch kolejkach tylko Odra Bytom może jeszcze prześcignąć Sprotavię (lepszy bilans bezpośrednich spotkań) ale nawet gdyby tak się stało to i tak Sprotavia zajmie dziesiąte miejsce zamiast dziewiątego, które daje utrzymanie.

Czarny scenariusz: 16 drużyn (obecnie) minus jedna (awans) + 2x2 drużyny awanse z okręgówek + 5 (wszyscy) spadkowicze z III ligi lubuskiej = 24 drużyny - 6 (spadek) = 18 drużyn (po powiększeniu ligi) - 10 miejsce daje utrzymanie

Lepszy scenariusz: 16 drużyn (obecnie) minus jedna (awans) + 2x2 drużyny awanse z okręgówek + 5 (wszyscy) spadkowicze z III ligi lubuskiej = 24 drużyny - 5 (spadek) = 18 drużyn (po powiększeniu ligi) - 11 miejsce daje utrzymanie (realny że Formacja utrzyma się w lidze)

Najbardziej optymistyczny scenariusz: 16 drużyn (obecnie) minus jedna (awans) + 2x2 drużyny awanse z okręgówek + 5 (wszyscy) spadkowicze z III ligi lubuskiej = 24 drużyny - 4 (spadek) = 18 drużyn (po powiększeniu ligi) - 12 miejsce daje utrzymanie (mało realny że Formacja i Stilon utrzymają się w lidze)