FILMY WIDEO: TRZECI RAZ WYGRANA 4:1 U SIEBIE!

We wczorajszym meczu Sprotavia zasłużenie pokonała Czarnych-Browar Witnica. Szprotawianie trzeci raz w tym sezonie wygrali u siebie w identycznym stosunku 4:1 (wcześniej z Santosem Świebodzin i Budowlanymi Lubsko). Na swoim stadionie Sprotavia nie zaznała jeszcze porażki. Mecz był popisem Bartosza Olejniczaka który zdobył dwie bramki i zaliczył bardzo udany występ. Był to również najlepszy mecz rozegrany przez Sprotavię na swoim stadionie. Gospodarze byli szybsi i bardziej zdeterminowani. Grali wysokim pressingiem utrudniając witniczanom rozegranie piłki już na własnej połowie!.

Pierwszą bramkę zdobył Olejniczak z rzutu karnego podyktowanego za faul na Nowodworskim. Drugą bramkę zdobył ten sam zawodnik po pięknym strzele głową. W drugiej połowie bramki dołożyli Haraś i Sucharek. W tym momencie było już 4:0. Goście zdobyli tuż przed końcem honorową bramkę. Sprotavia mogła ten meczy wygrać dużo wyżej ale dwa razy na drodze stanęła poprzeczka (strzelali Nowodworski i Olejniczak). Kilka innych dobrych okazji nie udało się zamienić na bramki i dzięki temu goście wyjechali ze Szprotawy z bagażem jedynie czterech straconych goli.

Już za tydzień Sprotavia uda się do sąsiada w tabeli z Górzycy aby przełamać zła passę meczy wyjazdowych (pięć porażek i jedno zwycięstwo).

Bramki : 89' Michał Piśko - Czarni .

13' , 35' Bartosz Olejniczak , 78' Michał Sucharek , 79' Karol Haraś - Sprotavia .

Żółte kartki : 65' Karol Haraś , 90+1' Adrian Weryszko - Sprotavia .
19' Mateusz Kozik , 22' Sebastian Godlewski , 23' Michał Piśko ,
90+3' Piotr Przywitowski - Czarni .

Skład Sprotavia : br.Adrian Sala , kap. Kamil Rudak , Piotr Dykta , Michał Sucharek , Jędrzej Kononowicz , Tomasz Czekurłan (65' Kacper Nowicki ) , Robert Nowodworski (80' Damian Macioł ) , Bartosz Olejniczak , Karol Haraś (80' Adrian Weryszko ), Łukasz Gawron , Maciej Brzeżniak (80' Mariusz Ekiert ) .
Rezerwa : Piotr Czarnecki , Wojciech Dawidowicz .
Trener : Mieczysław Sobczak .
Kier.drużyny : Stanisław Rajkiewicz .
Masażysta : Jan Jaszczyszyn .

Skład Czarni : br.Wojciech Abraszek , kap. Michał Piśko , Sebastian Godlewski (46'Karol Zakryszko ) , Krzysztof Grzybowski , Mateusz Kozik , Patryk Łuś (60' Kacper Czyżak ) , Piotr Przywitowski , Mateusz Sadłowski , Dominik Siwiński , Łukasz Antkowiak , Michał Zakryszko .
Rezerwa :br.Gabriel Kodziś ,Dawid Grodzki , Radosław Janczylik .
Trener : Tomasz Jeż .