CZY LIDER ZGUBI PUNKTY?

W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 Sprotavia zmierzy się z liderem IV ligi Falubazem Zielona Góra. Po ubiegłotygodniowej wygranej z Santosem Świebodzin zawodnicy przystąpią do tego meczu w dobrych nastrojach.

Zespół z Zielonej Góry ma za cel postawiony awans do III ligi i każdy inny wynik zostanie uznany za porażkę. Na tę chwilę Falubaz ma 4 punkty przewagi nad Santosem Świebodzin który jako jedyny może włączyć się jeszcze do walki o awans.

Sprotavia cel ma zupełnie inny - aby z IV ligi nie spaść. Do tego celu jest bardzo daleka droga gdyż połowa ligi ma ten sam cel. W sobotę Sprotavia będzie chciała urwać punkty faworytowi. Zespół z Zielonej Góry ostatnio nie prezentuje się rewelacyjnie jednak regularnie zbiera punkty. Szprotawianie graja bardzo nierówno i  dobre mecze przeplata słabymi. W Zielonej Górze Sprotavia przegrała 2:4 prowadząc 2:1 i tracąc dwie bramki w ostatnich minutach meczu. Zespół prowadzony od niedawna przez grającego trenera Jakuba Jasińskiego dobrze radzi sobie na swoim boisku (7-2-2). Równie dobrze radzą sobie zawodnicy KSFu na wyjazdach (7-3-1). Zespół z Zielonej Góry odniósł w sumie tylko dwie porażki, natomiast Sprotavia aż 11.

W Sprotavii gra kliku zawodników którzy reprezentowali KSF w przeszłości (Jasiński, Wolak, Olejniczak, Żak). ak więc byli zawodnicy klubu z Zielonej Góry będą mogli udowodnić coś na boisku. Natomiast w zespole KSFu gra obecnie wychowanek Sprotavii Brzeźniak, a także Babij.

Zapowiada się więc ciekawe widowisko i wbrew pozorom Sprotavia nie jest na straconej pozycji.  Jeżeli zagra tak konsekwentnie i ambitnie jak z Santosem to jest szansa na jakieś punkty.