ZWYCIĘSTWO W DERBACH!!!

W dniu dzisiejszym Sprotavia pokonała 3:1 Piasta Iłowa, Bramki strzelili Olejniczak, Wolak i Wypych, dla Piasta Świrlik.

W sobotnie popołudnie Sprotavia na dobrze jak na tę porę roku przygotowanej płycie podejmowała Piasta Iłowa. Drużyna gospodarzy wystąpiła w nieco zmienionym składzie w porównaniu do rundy jesiennej. W pierwszym składzie wyszli bramkarz Chyła, stoper Olejniczak, pomocnik Jarosz (powrót po kontuzji) i napastnik Zaniuk.

Pierwsze minuty to niespodziewanie dla miejscowych przewaga drużyny z Iłowej. Efektem tej przewagi była bramka zdobyta w 8 minuice przez najlepszego strzelca iłowian - Świrlika. Koronkowa akcja w polu karnym Sprotavii rozegrana na jeden kontakt wykańcza pewnym strzałem napastnik gości. Był to zminy prysznic dla gospodarzy. W 20 minuice ładna akcja Sprotavii kończy się wyrównaniem. Nowy stoper gospodarzy Olejniczak popędził do przodu i po wymianie piłki z Wolakiem przed polem karnym iłowian znalazł się sam przed bramkarzem Piasta. Pewny strzał ląduje ku uciesze kibiców w prawym dolnym rogu bramki Bortnowskiego. W kolejnych dwóch akcjach rewelacyjnymi interwencjami popisał się bramkarz Sprotavii Chyła. Urarował Sprotavię od utraty bramki. Od 30 minuty lekką przewagę na boisku uzyskuje Sprotavia. Najpierw Wolak znalazł sieę w polu karnym Piasta a jego sytuacyjny strzał przeleciał metr od bramki. Aktywny był również obrońca Jasiński który rajdami siał popłoch na prawej stronie boiska. W 40 minucie po prostopadłym podaniu z głębi pola obrońca Sprotavii znalazł się w polu karny z piłką strzał z 9 metrów po krótkim rogu trafił tylko w boczna siatkę. Dobrą okazję zaprzepaścił również Zaniuk wychodząc na czystą pozycję nie opanował piłki. Po pierwszej połowie wynik  1:1 był sprawiedliwy i adekwatny do wydarzeń boiskowych.

Druga połowa toczyła się niespodziwanie pod dyktando Sprotavii. W 53 minucie w polu karnym znalazł się Wolak i przy biernej postawie obrońców Piasta mocnym strzałem z pola karnego wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Kilka minut ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik meczu. Jednak doskonałą interwencją popisał sie bramkarz Piasta wybijając mierzony strzał przy słupku. Oblężenie bramki Piasta trwało nadal. Najpierw w 65 minucie doskonałym uderzeniem popisał się Wypych. Mocny mierzony strzał bramkarz gości sparował na poprzeczkę. Kilka minut pozniej ponownie Wypych uderzał zza pola karnego. Ponownie bramkarz gości popisał się dobrą interwencją. Za trzecim razem próba Wypycha zakończyła się już jednak bramką. Nieporozumienie obrońców Piasta w swoim polu karnym wykorzystał pomocnik Sprotavii. Przejął on piłkę nabrał zwodem obrońce Piasta i pewnym technicznym strzałem z 10 metrów pokonał bramkarza Piasta. W kolejnej akcji na 4:1 mógł podwyższyć rezerwowy Dawidowicz. Jednak główka zawodnika Sprotavii była nieprecyzyjna i akcja nie skończyła się bramką.

Mecz całkowicie zasłużenie wygrywa Sprotavia. Najlepisi w Sprotavii byłi bramkarz Chyła, obrońca Olejniczak i napastnik Wolak. Cieszą zdobyte trzy punkty.