ZAPOWIEDŹ: ODBIĆ SIĘ OD DNA

W sobotę odbędzie się 11 kolejka IV ligi. Sprotavia uda się na mecz do Słubic gdzie zmierzy się z miejscową Polonią. Oba zespoły spisują się słabo w tym sezonie. Polonia jako beniaminek miał na pewno wyższe aspiracje niż okupowanie dolnych rejonów tabeli. Ostatnie mecze w wykonaniu polonistów były już lepsze gdyż po wzmocnieniu składu zaciągiem francuskim gra i wyniki uległy poprawie. Dowodem na to było ostatnie wyjazdowe zwycięstwo 2:1 w Rzepinie. Szprotawianie w ostatnim meczu przegrali u siebie minimalnie po niezłej grze ze Spójnią Ośno Lubuskie. Jak wszyscy wiemy Sprotavia niestety zajmuje na ten moment ostatnie miejsce w tabeli. Szansą na zmianę bardzo słabej zdobyczy punktowej może być mecz w Słubicach. Polonia ma tylko jeden punkt więcej od Sprotavii. W meczach u siebie bilans to 5 zdobytych punktów (1 zwycięstwo, 2 remisy i dwie porażki, bramki 7:9). Mecz w Słubicach będzie niewątpliwie ciężki gdyż będzie to mecz z kategorii o tzw"sześć punktów". Jest to jedna z ostatnich szans aby uratować rundę jesienną i nie zakończyć rundy na ostatnim miejscu w tabeli.