TĘCZA POKONANA!!!

W dzisiejszym meczu Sprotavia po trudnym boju pokonała wicelidera tabeli Tęczę Krosno Odrzańskie. Jedyną bramkę w 32 minucie meczu zdobył Kalu Uche. W tym meczu w przeciwieństwie do poprzednich pojedynków Sprotavia zagrała bardzo dobrze w obronie. Mimo przewagi jaką uzyskała Tęcza w tym meczu to Sprotavia miała zdecydowanie więcej okazji do zdobycia bramek.

Już w 5 minucie meczu napastnik Sprotavii Kalu Uche znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Tęczy. Piłka po jego strzale przeleciała jednak metr od słupka. W 25 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Kalu Uche. W sobie tylko znany sposób bramkarz Tęczy wybił piłke zmierzającą prosto w okienko jego bramki. Kilka minut póżniej sprawdziło się powiedzenie że do trzech razy sztuka. Tym razem Kalu Uche będąc 25 metrów od bramki Tęczy zauważył że bramkarz wyszedł na 11 metr i przytomnym technicznym uderzeniem przelobował go. Radość w szeregach gospodarzy była bardzo duża. Kilka minut później powinno być 2:0. pomocnik Sprotavii Sucharek dobijał odbity przez obrońców strzał. Bramka była niemal pusta ale bramkarz Tęczy cudem odbił to uderzenie na rzut rożny. Do przerwy wynik się już nie zmienił. Tęcza była dłużej przy piłce ale zawodnicy gości nie mieli okazji do pokonania bramkarza Sprotavii.

W II połowie lider nacisnął mocniej Sprotavię. Jednak mimo kilku spięć pod bramką gospodarzy obrona nie dawał się zaskoczyć. Goście atakowali a Sprotavia tworzyła okazje do podwyższenia prowadzenia. W idealnej okazji w 60 minucie meczu znalazł się Sucharek. Otrzymał podanie na wolne pole od szybkiego Uche i mając przed sobą tylko bramkarza oddał strzał. Kolejny raz doskonale spisał się bramkarz Tęczy ratując swój zespół przed utratą bramki. W 65 minucie meczu za brzydki faul w środku pola za drugą żółtą kartkę boisko opuścił gracz Tęczy. Od tej pory Sprotavia kontrowała jeszcz częsćiej niż do tej pory. Kilka razy Uche zamieszał pod bramką Tęczy i niewiele brakowało aby którąś z tych kontr zakończył zdobyciem decydującej bramki. Ostatnie kilka minut Tęcza atakowała nawet swoim bramkarzem który zapuścił się pod bramkę Sprotavii. Kilka razy było blisko aby dobić Tęczę. Bramkarza wyręczali jednak obrońcy którrzy na czas wybijali piłkę. W ostatniej akcji Uche otrzymał podanie i miał już pustą bramkę przed sobą. Jednak sędzia boczny odgwizdał spalonego bowiem tylko jeden gracz Tęczy był za linią piłki a bramkarz w tym czasie był na połowie Sprotavii. Na szczęście wynik 1:0 udało się utrzymac do końca meczu i Sprotavia dowozi sensacyjne zwyciestwo nad wiceliderem tabeli.

W końcu Sprotavia zagrała dobry mecz. Kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra gra obronna. Tecza zawiodła natomiast swoją grą i zasłużenie wraca ze Szprotawy bez punktów. Po tym meczu sytuacja w tabeli niecu się poprawiła. Daleko jednak do samozachwytu. Trzeba walczyć w kolejnych meczach o zwyciestwa. W następnym meczu Sprotavia zmierzy się ze Spójnia Ośno Lubuskie. kibice liczą na podobną grę i kolejne zwycięstwo.