MOCNY BANIAMINEK ZAWITA DO SZPROTAWY.

Już w sobotę o godzinie 15:00 sprotavia rozegra kolejny mecz w IV lidze. Tym razem w Szprotawie zamelduje się carina Gubin. Pierwsze mecze po awansie do IV ligi wyjątkowo Carinie nie wyszły. Po czterech kolejkach Carina była na ostatnim miejscu w tabeli z jednym punkcie na koncie (bramki 0:10). W pierwszej kolejce Carina przegrała 0:6 z Falubazem. Wydawało się że IV liga mocno zweryfikuje beniaminka. Tymczasem w kolejnych 7 meczach Carina zdobyła 19 punktów ( bramki 15:1) i wylądowała na 3 miejscu w tabeli!!! Od siedmiu kolejek zespół  z Gubina jest niepokonany tylko raz remisując (0:0 z Syreną) i straciła tylko jedną bramkę w poprzedniej kolejce (z Ilanką Rzepin 3:1). Sprotavia natomiast jak wszyscy wiemy radzi sobie słabo w obecnych rozgrywkach i zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Kilka innych drużyn radzi sobie podobnie słabo dlatego w przypadku zwycięstwa jest szansa na opuszczenie strefy spadkowej (spadają ostatnie trzy zespoły + spadkowicze z III ligi z woj. lubuskiego). Zadanie to jednak wydaje się bardzo trudne do zrealizowania. Przy maksymalnej mobilizacji, dobrej skuteczności i taktyce jest to jednak możliwe. Jak bedzie przekonamy się już w sobotę odwiedzając szprotawski stadion.