DERBY Z KORONĄ KOŻUCHÓW.

W dniu jutrzejszym rusza rewanżowa runda IV ligi lubuskiej. Na początek Sprotavia uda się na mecz wyjazdowy (sobota godz 15:00) do pobliskiego Kożuchowa. Nasz sobotni rywal znajduje się w tabeli o jedno miejsce wyżej od Sprotavii i ma dwa punkty przewagi. Będzie to więc da obu drużyn bardzo ważny mecz gdyż każdy punkt będzie ważny w kontekście utrzymania.

W pierwszym meczu rozegranym w Szprotawie Korona Kożuchów pokonała Sprotavię aż 3:0. Pora na rewanż za tę porażkę. Nie będzie to jednak zadanie łatwe gdyż gospodarze zrobią wszystko aby uzyskać dobry dla siebie wynik.

Sprotavia wzmocniła się kilkoma zawodnikami i zapowiada walkę o pozostanie w IV lidze. Na wyjazdach Sprotavia w tym sezonie jeszcze nie wygrała dwa razy remisując i odnosząc pięć porażek. Drużyna z Kożuchowa na swoim stadionie gra średnio skutecznie (2 zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki). Celem minimum dla Sprotavii będzie w tym meczu będzie remis , który jednak w kontekście walki o utrzymanie da niewiele. Dlatego też Sprotavia wyjdzie na boisko z nastawieniem walki o zwycięstwo.