DERBY Z ARKĄ Z NOWYM TRENEREM.

Jak wszyscy wiemy Sprotavia okupuje na ten moment ostatnie miejsce w tabeli IV ligi. Po przegranym meczu z Cariną Gubin na własnym stadionie ze stanowiska trenera zrezygnował wieloletni ( kilkanaście sezonów pracy) trener Sprotavi Mieczysław Sobczak. Z tym trenerem Sprotavia święciła wiele sukcesów. Najpierw awans do IV ligi a kilka sezonów później nawet awans do III ligi. Jak na niewielki ośrodek piłkarski jakim jest Szprotawa był to ogromny sukces. Gra w III lidze potrwała tylko rok ale Sprotavia zaprezentowała się w tych rozgrywkach z dobrej strony. Dużo większe ośrodki jakimi są np Gorzów czy Zielona Góra nie radzą sobie na tym poziomie rozgrywek. Kolejne sezony to dobra gra w IV lidze przeważnie w górnych rejonach tabeli. Ten sezon niestety rozpoczął się żle ale powodem jest na pewno znaczne odmłodzenie drużyny. W Szprotawie trener Sobczak napewno bedzie wspominany jeszcze długo. Kibice działacze i piłkarze dziękują za trud włożony w wieloletnie prowadzenie drużyny. Nieczęsto zdarza się że trener tak długo i z tak dużymi sukcesami prowadzi klub piłki noznej.

W ostatnich dwóch kolejkach Sprotavię poprowadzi grający trener Michał Sucharek. Już jutro bardzo ważny mecz  derbowy z Arką Nowa Sól. W tym meczu będzie chyba ostatnia szansa na zwycięstwo w tej rundzie i odbicie się od dna ligowej tabeli. Arka po połączeniu się z Amatorem Bobrowniki nie radzi sobie w lidze jakoś rewelacyjnie i z dorobkiem 13 punktów ( o 5 więcej od Sprotavii) zajmuje 10 miejsce w tabeli. Gdyby udało się wygrać z Arką Sprotavia prawdopodobnie opuści ostatnie miejsce w tabeli i zbliży się do Arki na dwa punkty. Kibice liczą na udaną końcówkę rundy i pozytywne zakończenie dające nadzieje na utrzymanie ligi po rundzie rewanżowej.